Handlowe

Elektrownia Powiśle

Inwestor

Tristan Capital Partners i White Star Real Esate

Elektrownia Powiśle to wielofunkcyjny projekt rewitalizacji zabytkowych budynków dawnej elektrowni. Inwestycja zlokalizowana jest w ścisłym centrum Warszawy, w bezpośrednim sąsiedztwie metra, dworca PKP oraz głównych arterii komunikacyjnych i szlaków turystycznych (Stare Miasto, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście i Bulwary Wiślane). W pobliżu znajduje się Centrum Nauki Kopernik, Uniwersytet Warszawski i Akademia Sztuk Pięknych.

Wraz z dwiema zmianami właściciela ewoluował również sam projekt. Cel stworzenia przestrzeni dla ludzi z poszanowaniem zabytków i oryginalnych założeń urbanistycznych pozostał niezmieniony. Inwestycja zlokalizowana została w ścisłej współpracy z konserwatorem zabytków. Elektrownia Powiśle oferuje najwyższą jakość powierzchni handlowej (ponad 70 sklepów, salony kosmetyczny, wiele restauracji, w tym strefa gastronomiczna), powierzchni eventowej, biurowej, mieszkaniowej (do wynajęcia) i hotelowej (Hotel Barcelo).

Starannie zadbaliśmy o industrialny charakter projektu i najwyższy komfort jego mieszkańców oraz pracowników biur. Mieszkania są ciche, a mieszkający w nich ludzie mają wygodny dostęp do garażu, a także części handlowo-lifestyle'owej inwestycji.

Budynki są certyfikowane w systemie BREEAM.