Mieszkaniowe

Riverview

Inwestor

Vastint

Riverview składa się z siedmiu tworzących zwarty kwartał zabudowy obiektów, wzniesionych nad kanałem na Stępce w Gdańsku, w centrum miasta, w pobliżu najcenniejszych zabytków i historycznego serca stolicy Pomorza.

Inwestycja ma bardzo szczególne położenie w Gdańsku, stąd odzwierciedla dwie twarze miasta: pierwszą – protestancką w duchu, drugą – eklektyczną, barokową. W konsekwencji, od strony portowej projekt otrzymał, nawiązujący ceglanymi elewacjami do manieryzmu flamandzkiego, surowy i spokojny wygląd. Druga strona to ciąg kamieniczek pozostający w dialogu z architekturą mieszczańską obecną w okolicy. Pośrodku znajduje się dziedziniec – wypełniona zielenią, półprywatna przestrzeń dla mieszkańców, otwarta w stronę kanału na Stępce. Również od strony kanału zlokalizowane są punkty usługowe, kafejki oraz promenada, tworząca przedłużenie spacerowego ciągu Gdańska, ciągnącego się od Żurawia przez marinę po hotel Podewils. Plan zagospodarowania przestrzeni wykorzystuje jej pełny potencjał: odzwierciedla pierzejową zabudowę nabrzeży portowych, ale jest otwarty na przepływające tędy życie i daje kontakt z wodą.

Inwestycja to zespół siedmiu budynków o zróżnicowanej wysokości - mają od pięciu do sześciu pięter. Strzeliste bryły budynków z ceglaną elewacją i spadzistymi dachami nawiązują do historycznej zabudowy miasta. Mieści się w nich ponad 230 mieszkań o powierzchniach od 33 do 208 m2 oraz 22 lokale usługowe i 29 biur.

Osiedle zostało także zaprojektowane z wykorzystaniem proekologicznych rozwiązań i jest pierwszą inwestycją mieszkaniową w Polsce, która będzie się ubiegać o certyfikację LEED. Budynki mieszkalne wyposażono w duże balkony i tarasy oraz szereg rozwiązań, pozwalających oszczędzać energię.  Ważnym uzupełnieniem architektury jest bujna zieleń.