ECH-TAS_wizualizacja_2

Mieszkaniowe

Zespół budynków mieszkaniowych wielorodzinnych przy ul. Taśmowej, RE:SET

Inwestor

Echo Investment

Osiedle RE:SET składa się zespołu budynków mieszkaniowych wielorodzinnych pomyślanych jako wille miejskie, zaprojektowane pośród intensywnej zieleni oraz skwerów o charakterze rekreacyjnym. Zespół mieszkaniowy powstaje na Warszawskim Mokotowie, w biznesowej części dzielnicy. Budynki usytuowane są w centralnej części działki. Otoczono je zabudową biurową oraz hotelem, dzięki czemu zostały odizolowane od ruchliwych ciągów jezdnych ulicy Marynarskiej i Cybernetyki, a także od zgiełku miasta.

Głównym założeniem projektu jest wpisanie budynków w plan szachownicy, dzięki czemu układ budynków wewnątrz zespołu tworzy obfitujące w zieleń kameralne place, które zapewniają mieszkańcom relaks i wypoczynek po pracy. Każdy dziedziniec dedykowany jest innej aktywności. Zaprojektowano strefę społeczną ze stołami piknikowymi, strefę wypoczynkową z polaną rekreacyjną i komfortowymi siedziskami. Na strefę ogrodu społecznego składają się donice z nasadzeniami ziół i warzyw. Strefa placu zabaw i strefa sportowa to miejsca aktywności sportowej zarówno młodych jak i dorosłych mieszkańców. Na tych skwerach można skorzystać ze ścianki wspinaczkowej, boisk czy bulodromu. Całość dopełnia plac wejściowy oraz staranie zaprojektowana zieleń.

W pierwszym etapie zrealizowane zostaną trzy wille miejskie o rozrzeźbionych fasadach, które nawiązują do zagospodarowania terenu. W projektowanych budynkach o kształcie zbliżonym do sześcianu układ szachownicy zostanie wydobyty poprzez naprzemienne rozmieszczenie loggi, balkonów i tarasów, które podkreślono grafitowym kolorem. Do mieszkań zlokalizowanych na parterze przynależeć będą ogródki lokatorskie wpisane w bogaty układ zielni na działce.

Układ willi w drugim etapie zostanie uzupełniony o kolejne cztery obiekty. Dwa budynki, zlokalizowane w wewnętrznej częsci działki będą miały formę analogiczną do budynków pierwszego etapu. Inwestycja zostanie domknięta przez kolejne dwa budynki zlokalizowane od strony ulicy Taśmowej. Poza charakterystyczną dla wszystkich obiektów częścią - sześcianem, budynki wydłużono tak, aby stworzyć pierzeję miejską i podkreślić strefę wejścia na teren osiedla. Od strony ulicy dostępne będą usługi zlokalizowane w parterach.

Podsumowując założenie składać się będzie z siedmiu budynków mieszkalnych. Pięć z nich, o planie kwadratu, to powtarzalne wizualnie bryły o jednej centralnie zlokalizowanej klatce schodowej. Dwa kolejne są większe i będą obsługiwane przez 3 klatki. Wejścia zlokalizowane są od strony wewnętrznych dziedzińców. Każdy budynek będzie obsługiwany przez windę przystosowaną dla osób niepełnosprawnych. Budynki większe są zróżnicowane pod względem wysokości, jednak żaden z projektowanych na działce mieszkaniowej obiektów nie przekracza 22,65 m. Kompleks składać się będzie z 416 mieszkań o przeważającej ilości mieszkań średnich. Uzyskano strukturę, w której mieszkania typu M2 stanowią 70% inwestycji, natomiast typu M3 – 25%. Mieszkania zaprojektowano jako jednostronne i dwustronne, przyjmująca założenie, że do każdego z nich przynależy loggia lub balkon.