PPR-SZC_foto_4

Mieszkaniowe

Port Praski ul. Okrzei

Inwestor

Port Praski Inwestycje Sp. z o.o.

Inwestycja realizowana będzie u zbiegu ulic Józefa Sierakowskiego i Stefana Okrzei, na warszawskiej Pradze Północ w bezpośrednim sąsiedztwie Portu Praskiego.

Główna ideą założenia architektonicznego jest kontynuacja historycznego sposobu kwartałowego kształtowania układów urbanistycznych. Projektowana zabudowa łączy nowoczesne rozwiązania architektoniczne z nawiązaniem do pierzejowej zabudowy charakterystycznej dla kamienic Warszawskiej Starej Pragi.

Przedmiotem zamierzenia jest budynek mieszkalny wielorodzinny z usługami na parterze i powierzchnią biurową. Posiada zróżnicowaną ilość kondygnacji naziemnych - od 4 do 7, oraz dwupoziomowy garaż podziemny. Dzieli się  w sposób modułowy, rozpięty jest na planie wieloboku, posiada wewnętrzny dziedziniec otwarty na północny-zachód,  w stronę ulicy Okrzei.

Budynek jest częścią przedsięwzięcia związanego z planowaniem centrum prawobrzeżnej części Warszawy. Będzie stanowił swoistą bramę wejściową, prowadzącą do nowoczesnej przestrzeni Portu. Jego elewacje potraktowano w sposób szczególny, z dużą dbałością o detale. Zaproponowano optyczne rozbicie długiej elewacji wzdłuż ulicy Sierakowskiego na mniejsze moduły-„kamienice”, które będą wyróżniać się wykończeniem materiałowym, utrzymując jednocześnie podobny gabaryt i wycofanie ostatniej kondygnacji.

Na elewacjach zastosowano okładzinę z cegły klinkierowej w kolorze brązowym, płytki ceglane w kolorze naturalnym, kamień, balustrady szklane w systemie „invisible”, elementy dekoracyjne wykonane z lakierowanych kształtowników stalowych, duże okna typu portfenetr, oraz aluminiowe ściany słupowo ryglowe o szkleniu strukturalnym.

Główne wejścia do strefy mieszkalnej zlokalizowane są przy ul. Sierakowskiego. Jedna z klatek schodowych obsługuje lokale biurowe. Wjazd do dwukondygnacyjnego garażu podziemnego zaplanowano od strony ulicy Sierakowskiego.

Mieszkania wyposażone są w obszerne balkony od strony wewnętrznego – prywatnego zielonego dziedzińca. Najbardziej prestiżowe lokale mieszkalne, zlokalizowane w zaokrąglonych narożnikach budynku, posiadają duże loggie oferujące widok na osi Park Praski – Baseny Portu Praskiego. Zaletą mieszkań na ostatniej kondygnacji jest propozycja dodatkowego poziomu w postaci antresoli, z salonami o wysokości dwóch kondygnacji, lub mieszkania z zielonymi tarasami. Mieszkania są elastycznie zaprojektowane. Dają możliwość dowolnej aranżacji przestrzeni. Istnieje również opcja łączenia sąsiednich jednostek mieszkalnych.