EC_powisle_foto_6

Biurowe

Elektrownia Powiśle Office

Inwestor

Tristan Capital Partners, White Star Real Estate

Budynki B1, B4 i B5 , jako część wielofunkcyjnego kompleksu Elektrowni Powiśle, są nowymi budynkami biurowymi, zlokalizowanym na terenie dawnej Elektrociepłowni Powiśle, wpisanej do rejestru zabytków.

Budynki zostały zaprojektowane zgodnie z wytycznymi WZiZT oraz zaleceniami konserwatorskimi jako bryły ustanawiające pierzeje od strony ul. Zajęczej i historycznego przebiegu ul. Elektrycznej.

Budynek B4 zaprojektowano w narożniku utworzonym pomiędzy istniejącymi zabytkowymi  budynkami D1 i D2. Parter budynku B4 kontynuuje funkcję usługową, integrując się z zabytkową częścią kompleksu. Obniżenie budynku o jedną kondygnację oraz wycofanie kolejnej, eksponuje południową elewację zabytkowego budynku D1.

Budynek B5 jest wyodrębnionym, 24m budynkiem biurowym na rogu ul. Zajęczej i ul. Elektrycznej. Parter może być przeznaczony na lokale usługowe, dostępne z ul. Zajęczej. Powierzchnia biurowa na wszystkich kondygnacjach obu budynków jest przeznaczona na wynajem dla jednego lub kilku najemców. Zapewniono odrębne, dwukondygnacyjne parkingi podziemne z wjazdami od ul. Elektrycznej.

Stalowy szkielet, detale i podziały fasad budynków biurowych bezpośrednio korespondują z unikatowymi elewacjami sąsiadujących zabytków.

Lokalizacja budynków w unikalnym, zabytkowym kompleksie Elektrowni Powiśle, tuż przy stacji metra i w sąsiedztwie bulwarów wiślanych czyni je wyjątkowymi.  Oba budynki mają wyróżniające się fasady, nawiązujące do industrialnego charakteru budynków zabytkowych, jednocześnie zapewniają  użytkownikom doświetlenie naturalnym światłem dzięki przeszkleniom od podłogi do sufitu oraz otwieralne okna. W parterach budynku, gdzie planowane są lokale gastronomiczne, zrealizowano system fasad pozwalających na całkowite otwarcie na zewnątrz w sezonie letnim. 

Dodatkowo budynek B4 przylega do przeszklonego pasażu, który łączy go funkcjonalnie z zabytkowymi budynkami, gdzie jest zapewniony szeroki wachlarz usług i handlu.

Wokół budynków realizowana jest starannie zaaranżowana zieleń, są zlokalizowane publiczne place, gdzie planowane są różne wydarzenia oraz powstanie multimedialna fontanna.

Budynki B4 i B5 ze względu na swoją lokalizację i sąsiedztwo wielofunkcyjnego kompleksu Elektrowni Powiśle zapewniają użytkownikom najwyższy komfort, nie tylko w czasie godzin pracy, ale także poza nimi. Jakość rozwiązań projektowych i technologicznych wykracza poza przyjęte w Polsce standardy, a bliskość innych atrakcji Powiśla czyni je wyjątkowymi w skali miasta.