4 pory roku_foto_3

Mieszkaniowe

Osiedle Cztery Pory Roku

Inwestor

Berensona Sp. Z.o.o

Osiedle Cztery Pory Roku to kameralne osiedle  położone przy ulicy Skarbka z Gór na warszawskiej Białołęce. Nowo przebudowane węzły komunikacyjne : Trasa Toruńska, Głębocka, Nowowincentego oraz budowa drugiej linii metra umożliwią szybki codzienny transport oraz ułatwiają wyjazd poza miasto. W bezpośrednim sąsiedztwie osiedla znajdują się liczne przystanki autobusowe oraz prężnie rozwijające się zaplecze edukacyjne: żłobki, przedszkola oraz szkoły.

Osiedle zaprojektowano jako skadające się z trzynastu budynków mieszkalnych. Zrealizowano domy etapu pierwszego składające się z budynków mieszkalnych w formie domów trzy – klatkowych z windą, o wysokości czterech pełnych kondygnacji. Na kondygnacji poddasza zrealizowano antresole. Domy zaprojektowano na planie prostokąta o wymiarach 18x52 metry, wysokości 15 metrów z dwuspadowym dachem o nachyleniu 30 stopni.

Miejsca parkingowe zostały zrealizowane na kondygnacji podziemnej i są wyposażone w komórki lokatorskie. Mieszkania dysponują balkonem lub tarasem z opcją ogródka przy mieszkaniach zlokalizowanych w parterach budynków.

W celu urozmaicenia pierzei zaprojektowano głębokie ryzality, które przy zastosowaniu kontrastującego materiału – tynku z boniowaniem, stanowić będą urozmaicenie elewacji. Dachy dwuspadowe zostały „ rozbite ’’ lukarnami, między którymi od strony południowej zaprojektowano głębokie nie zadaszone tarasy.