UDP-VUJ_wizualizacja_5

Biurowe

Lviv.Tech.City

Inwestor

UDP- (Ukrainian development partners), Lviv.Tech.City

Projekt Lviv.Tech.City park technologiczny jest zlokalizowany na terenie starej fabryki Lvivprylad we Lwowie. Obiekt znajduje w pobliżu ścisłego centrum miasta i  leży przy bardzo ważnej miejskiej arterii ul. Stryjskiej. Projektowana działka znajduję się w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Stryjskiego oraz terenów akademii wojskowej.

 

Zadanie projektowe rozpoczęliśmy od wykonania koncepcji urbanistycznej dla całego terenu. Projekt zawiera Kompleks  budynków o rożnym przeznaczeniu. Znajdą się tutaj centra R&D, biura, mieszkania, obiekty naukowe i kulturowe. Stworzyliśmy intensywną zwartą strukturę budynków, która kontynuuje istniejącą tkankę miejską.

 

Szczególną uwagę nadaliśmy organizacji przestrzeni pomiędzy budynkami, która jest jednym z najważniejszych elementów urbanistycznych w tym projekcie. Przestrzeń publiczna to przestrzenie o rożnej funkcji i różnym charakterze co w sumie z parterami wypełnionymi usługami aktywizuje i łączy wszytkie obiekty w jeden organizm. Dla ochrony od hałasu, od ruchliwej ulicy zlokalizowaliśmy funkcje biurowe, a w głębi działki znajduje się funkcja mieszkalna. Zachowanie istniejących artefaktów i zieleni pomoże nie zgubić istniejącego ducha miejsca.
 

Inwestycja jest w trakcie budowy.