K32-GRO_foto_4

Biurowe

Kamionkowska 32 (siedziba główna Apa Wojciechowski)

Inwestor

G205 nieruchomosci sp. z o.o. sp. k.

Częścią kompleksu budynków Praga 306 jest budynek oznaczany w dokumentach archiwalnych numerem 205, leżący przy skrzyżowaniu ulic Kamionkowskiej i Gocławskiej. Obiekt ma charakterystyczny kolebkowy dach, widoczny również z poziomu ulicy. Pierwotnie jego konstrukcja była drewniana, jednak nie w wystarczająco dobrym stanie, aby zachować ją, gwarantując bezpieczeństwo przyszłym użytkownikom budynku. Dlatego podczas prac budowlanych zdemontowano stary dach, a na jego miejscu odtworzono kolebkowe przekrycie w wersji stalowej.

Pierwotnie komunikacja pionowa w tym obiekcie opierała się na klatce schodowej zlokalizowanej w sąsiadującym obiekcie, dlatego jedną z podstawowych zmian jakie wprowadziliśmy była budowa trzonu komunikacyjnego wraz z zespołem toalet – stanowiących główny kręgosłup budynku.

Szkło, beton oraz stal to trzy podstawowe materiały, które kształtują charakter wnętrz przy ul. Kamionkowskiej 32.  Począwszy od parteru o charakterze konferencyjno – recepcyjnym, gdzie duża ilość przeszkleń pozwala wprowadzić światło na tą lekko zagłębioną w ziemi kondygnację, przez betonową klatkę schdową stanowiącą mocny element w całym wnętrzu, kończąc na ostatnim – trzecim - piętrze biurowym, z widoczną od wewnątrz konstrukcją stalową dachu kolebkowego i świetlikami. 
Wnętrze biura udekorowane jest gęstą zielenią co wpływa korzystnie na samopoczucie użytkowników tego wnętrza, poprawia mikroklimat i ma duże znaczenie estetyczne.