ERA-KRA_wizualizacje_1

Mieszkaniowe

Osiedle Centroom

Inwestor

RADIUS Projekt

Osiedle Centroom to kameralne osiedle  połozone u zbiegu ulic Aleje Jerozolimskie oraz Łopuszańskiej w odległosci 9 km od Pałacu Kultury. Nowo powstające węzły komunikacyjne : Jerozolimskie i Salome umozliwiają szybki codzienny transport oraz ułatwiają wyjazd poza miasto. W bezpośrednim sąsiedztwie osiedla znajdują się liczne przystanki autobusowe oraz stacja kolejki WKD.

Osiedle składa się z czterech budynków mieszkalnych o szerokiej gamie rozkładów mieszkań, w metrazu od 31 do 85 metrów kwadratowych. W kondygnacji parteru znajduje się lokal usługowy.

Miejsca parkingowe zostały zrealizowane na kondygnacji podziemnej i są wyposazone w komórki lokatorskie. Mieszkania dysponują balkonem lub tarasem z opcją ogródka przy mieszkaniach zlokalizowanych w parterach budynków.

Przestrzeń wokół budynków spowita została w starannie zaprojektowany ogród z licznymi alejkami, urzadzeniami małej architektury, oczkiem wodnym oraz placem zabaw dla dzieci.

Koncepcja urbanistyczna osiedla składa się z trzech budynków powtarzalnych ukształtowanych zgodnie z zasadami nasłonecznienia i przesłaniania. Czwarty budynek jest powielonym fragmentem budynku modułowego i wyraźnie odchyla się w układzie urbanistycznym od linii elewacji budynków pozostałych. Zabieg ten nadaje całej kompozycji dynamiki i pozwala stworzyc ciekawą perspektywę w skali ulicy.

Budynki zostały zaprojektowane jako budynki atrialne z zielonym wewnętrznym dziedzińcem dostępnym bezpośrednio z terenu osiedla. Dziedziniec dostępny jest poprzez przejście pod nadwieszeniem budynku, w którym zaprojektowano również przeszklony holl wejściowy.       Zielony dziedziniec jest dobrze doświetlony światłem dziennym dzięki miejscowym obnizeniom w bryle budynku.

Elewacje oraz rzuty mieszkań oparto na koncepcji siatki modularnej. Dało to mozliwośc utworzenia  rzutów mieszkań jak i kompozycji elewacji na bazie jednego modułu konstrukcyjnego.