ERA-JER_wizualizacja_1

Biurowe

Jerozolimskie 200

Inwestor

Jerozolimskie200

Lokalizacja działki przewidzianej dla tego projektu stała się pretekstem do poszukiwań dynamicznej i mocnej w swoim przekazie formy - skrzyżowanie ulicy Łopuszańskiej z al. Jerozolimskimi .
Motywem przewodnim projektu jest ciemna wstęga, która kształtuje elewacje budynku, spaja rozczłonkowaną bryłę i łączy ją z otoczeniem, wlewając się na posadzkę wokół budynku. Gra kontrastów w tym projekcie jest kluczowa. Mocny kolor pełnej fasady i przezroczystość szkła, pustka i pełnia, otwarcia i zamknięcia.
Inspirując się wyraźnymi kształtami, kontrastem i czerpiąc z nowoczesnych rozwiązań architektonicznych powstał projekt J200.
Forma i kształt budynku ofereruje przyszłym użytkownikom proste rozwiązania i łatwość korzystania z budynku. Bryłę podzielono na 2 części obsługiwane indywidualnymi trzonami. Pomiędzy nimi znajduje się 2 kondygnacyjny hol stanowiący atrakcyjną strefę wejściową do budynku.
Dzięki tym zestawieniom wykorzystanych w różnych elementach budynku, możliwe jest maksymalne wykorzystanie światła, ograniczenie zysków cieplnych, nadanie mocnego charakteru bryle i wyróżnienie jej w otoczeniu. Strefa wejściowa odznacza się wyraźnie w bryle budynku stanowiąc mocny akcent w części przyziemia.
Do części biurowej budynku prowadzą dwa główne wejścia. W przyszłości  wejście od strony ulicy Łopuszańskiej może być traktowane jako przelotowe przejście  piesze dla osób idących od strony skrzyżowania bądź przystanku autobusowego.