KAR-CIR_II_foto_9

Biurowe

Equator II

Inwestor

Karimpol Group of Companies

Budynek biurowy Equator II jest drugim budynkiem z planowanego urbanistycznego kompleksu czterech biurowców wzdłuż Al. Jerozolimskich. Pierwszym zrealizowanym budynkiem jest Equator I.

Celem jaki postawił sobie zespół projektowy było utrzymanie jednolitego charakteru kompleksu nowej zabudowy północnej pierzei Al. Jerozolimskich, przy zachowaniu oryginalnych rozwiązań dla poszczególnych budynków. Equator II kontynuuje przyjęte rozwiązania kształtowania przestrzeni w budynku Equator I (autor: arch. Tadeusz Spychała, proj. przetargowy i wykonawczy APA Wojciechowski).

Budynek został zaprojektowany jako 15 kondygnacyjny o wysokości: w części niskiej 8.32m, części biurowej 53.10m, dwie wycofane ostatnie kondygnacje techniczne o wysokości 61.14m. Główne wejście do budynku znajduje się od południa, od strony Al. Jerozolimskich. Dojazd do budynku znajduje się od strony wschodniej, poprzez istniejący wjazd oraz drogę dojazdową wzdłuż Al. Jerozolimskich. Parkowanie w budynku rozwiązane jest przy pomocy garażu podziemnego, trzykondygnacyjnego do którego wjazd i wyjazd poprowadzony jest od południa.