Projekty / Biurowe

Grzybowska Park
Zobacz dokładną lokalizację obiektu
Pobierz kartę projektu w wersji PDF

Klient

AIG Lincoln

Opis projektu

Miasto: Warszawa

Ulica: Grzybowska

Autorzy: Szymon Wojciechowski, Michał Sadowski, Grzegorz Mizieliński, Karolina Cegiełkowska, Magda Maciąg, we współpracy z RTKL, Maciej Nowosielski

Inwestor :Grzybowska Park Sp. z o.o.

Powierzchnia dróg: 720 m2

Powierzchnia zieleni: 1170 m2

Powierzchnia terenu: 3141 m2

Powierzchnia całkowita: 9050 m2

Powierzchnia użytkowa: 13000 m2

Data projektu: 2004

Kubatura: 39300 m3

Realizacja: 2005-2006

Ilość kondygnacji: 8

Opis projektu:

Projektowany obiekt jest spekulacyjnym budynkiem biurowym, którego każda kondygnacja w zależności od uwarunkowań rynku może zostać podzielona na określoną liczbę najemców.

Obiekt zaprojektowano tak aby fasada frontowa stanowiła pierzeję ul. Grzybowskiej i podkreślała jej śródmiejski biurowo usługowy charakter. Wysokość fasady frontowej wynosi 26,0m a cofnięte ostatnie piętro budynku dochodzi do wysokości 29.90 m. Główne wejście do budynku znajduje się w okolicy północno wschodniego narożnika. Parkowanie w budynku rozwiązane jest przy pomocy garaży podziemnych, dwukondygnacyjnych, do których wjazd i wyjazd poprowadzony jest istniejącym podjazdem od południa. Od tej strony znajduje się podjazd dla samochodów dostawczych, samochodów wywożących nieczystości i zapleczowe wejście do budynku.

W zależności od stron świata zaprojektowano dwa typy elewacji. Elewacje przeszklone znajdują się od strony północnej, natomiast od zachodu, wschodu i południa zaprojektowano elewacje pełne z oknami.

Photo: Piotr Walc

Projekty

więcej »